TÜRKÇE  |  ENGLISH  
Ana Sayfa
Şampiyona Programı
Şampiyona Yönergesi
İletişim
Country
Organisers
Kaynaklar
CANLI YAYIN
Fotoğraf Galerisi
Video
banner_akhisar.jpg


Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı Başladı !
acilis.jpg24 Eylül- 3 Ekim 2009 tarihleri arasında Manisa’nın Akhisar ilçesinde düzenlenecek olan Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı bugün yapılan açılış töreniyle resmen başladı. Turnuvaya 15 ülkeden 22 takım, yaklaşık 120 sporcu katılıyor. Türkiye’de beşincisi düzenlenecek olan organizasyon, daha önce İstanbul, Denizli, Ağrı ve Mersin’de yapılmıştı.
 

bld.bsk.jpg

yazici.jpg

Akhisar Belediyesi’nde yapılan açılış törenine bütün ülkelerin sporcularının yanı sıra protokolden de çok sayı da davetli katıldı. Programları nedeniyle törene katılamayan Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı, Manisa Milletvekili Bülent Arınç telgraflarıyla başarı dileklerini tüm sporculara ilettiler. Törende TSF Başkanı Ali Nihat Yazıcı, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek konuşma yaptı.Açılış töreninin ardından yarışmacıların katılımıyla kısa bir şehir turu yapıldı. Belediye Bandosu’nun ve Akhisar halkının katılımıyla gerçekleşen yürüyüşte sporcular bu güzel şehri daha yakından tanıma fırsatı buldu. yuru.jpg

Yürüyüşün ardından Akhisar Belediye Başkanı’nın odasında toplanan Akhisartoplanti.jpg protokolü ve TSF yönetimi turnuvanın planını bir kez daha gözden geçirdi. Başkan Ali Nihat Yazıcı Akhisar Belediyesi’ne duyduğugüveni bir kez daha yineledi. Maçlar saat 16.00’da Akhisar Belediye Başkanı ve TSF Başkanı tarafından yapılacak ilk hamlelerle başlayacak.
 

 
 Turkish Chess Federation 2009