TÜRKÇE  |  ENGLISH  
Ana Sayfa
Şampiyona Programı
Şampiyona Yönergesi
İletişim
Country
Organisers
Kaynaklar
CANLI YAYIN
Fotoğraf Galerisi
Video
banner_akhisar.jpg


Kırmızı Beyaz'a Karşı!

Üçüncü turun eşlendirmesi yayınlandığında Türkiye için oldukça ilginç bir durum ortaya çıktı. Türkiye Kırmızı takımı Türkiye Beyaz ile; Türkiye Kızlar Kırmızı takımı da Türkiye Kızlar Beyaz takımı ile eşlendi! Oluşan bu enteresan durum elbette antrenörlerin çeşitli tahminlerini de beraberinde getirdi.

img_4914.jpg

Türkiye Beyaz takımının antrenörü Can Yurtseven “Gençler bize çekişmeli maçlar izletecekler” derken, Türkiye Kırmızı takımını çalıştıran Yakup Bayram ise “Yabancı takımların olduğu bir turnuvada iki Türk takımı karşılaştığında genellikle iyi konsantre olan kazanır. Bu maçta da sonucu konsantrasyon belirleyecek” şeklinde bir tahminde bulundu.


img_4918.jpg

Kız takımlarını çalıştıran Yasin Emrah Yağız ve Alper Efe Ataman ise kızların maçında özellikle 1. masada zorlu bir mücadelenin yaşanacağını belirtti. Maç sonucu hakkında bir tahminde bulunmanın zor olduğunu söyleyen antrenörler şakayla karışık birbirlerine diş bilemeyi ihmal etmediler!

Türkiye Turkuaz ise bir önceki tur kızlarımız karşısında galibiyet alan Ermenistan’a karşı yarışıyor. Bu tur oynamayan ancak en az takım arkadaşları kadar heyecanlı olan Irmak Sipahioğlu ise alacakları her puana ihtiyaçları olduğunu, takım arkadaşlarının puanla döneceğine inandığını belirtti.

 
 Turkish Chess Federation 2009