TÜRKÇE  |  ENGLISH  
Ana Sayfa
Şampiyona Programı
Şampiyona Yönergesi
İletişim
Country
Organisers
Kaynaklar
CANLI YAYIN
Fotoğraf Galerisi
Video
banner_akhisar.jpg


Hindistan Liderliğini Koruyor!

img_4996.jpgAltıncı turda da ilk iki değişmedi. Hindistan 17,5 masa puanıyla ilk sırada yer alırken, en yakın takipçisi Rusya ise 16 masa puanıyla ikinci sıradaki yerini koruyor. Turnuvanın yönergesine göre takımlar aldıkları masa puanının toplamına göre sıralanıyorlar. Bir başka deyişle, bir maçta 1,5 puan alarak maçı kaybeden takım aslında o maçta sadece 2,5 puan kaybetmiş oluyor. Durum böyle olunca da yarım puan için rakipler saatler süren zorlu mücadeleler veriyorlar.

Bugün kıran kırana geçen üstteki şampiyonluk mücadelesi, altta da kendini hissettirdi. Güçlü ekip Macaristan karşısında 4 beraberlikle 2 puan alan takımımız Türkiye-Turkuaz’ı Türkiye-Beyaz takımı bir kazanç, iki beraberesiyle takip etti. Kızlarımız da bugün oldukça iyi bir performans sergilediler. Türkiye Kızlar-Beyaz takımı Libya-A’dan 3,5 puan alırken, Türkiye Kızlar-Kırmızı Emel’in uzun süren vezir finalini kazanması sonucunda Türkmenistan karşısında 4-0’lık görkemli bir galibiyet aldı. Türkiye Kırmızı ise Fikret Sideifzade’nin tahminlerini doğrularcasına ancak 1 puan çıkarabildi komşu Azerbaycan’dan.

Yarın turnuvanın boş günü olacak. Boş günde Akhisar Belediye’sinin düzenlediği çeşitli etkinlilerle dinlenecek olan sporcular hem stres atmış olacak, hem de Çarşamba gün ki rakiplerine hazırlanacaklar.

 
 Turkish Chess Federation 2009